19 مارس , 2018

به گزارش  روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره ورزش و جوانان شهرستان صومعه سرا، سومین کارگاه آموزشی ازدواج با موضوع آموزش های بعد از ازدواج  27 اسفند 96 در مرکز بهداشت صومعه سرا برگزار شد.

کارشناس ارشد روانشناسی و مدرس دانشگاه در خصوص ضرورت های دوران عقد گفت داشتن آمادگی اقتصادی، شناخت جنسی و تعامل با خانواده همسر لازمه دوران عقد می باشد.

جعفر پیل افکن افزود مرد و زن باید بین رویاها و واقعیت های یکدیگر را تشخیص بدهند چون پس از ازدواج با واقعیت های یکدیگر رو به رو می شوند که اگر فاصله این واقعیت ها با رویاهایشان زیاد باشد روابط شان دچار مشکل می شود.

وی گفت اولویت های تداوم ازدواج شامل تعهد درازمدت زوجین، انتخاب همسر به عنوان بهترین دوست، مقدس دانستن ازدواج، توافق زوجین بر سر اهداف، جذاب تر شدن برای همسر و دوست داشتن همسر به خاطر خودش است.

کارشناس ارشد روانشناسی در مورد بایدهای زندگی زناشویی زوجین گفت ایجاد رابطه با همسر مبتنی بر همکاری، فراموش کردن روابط و خاطرات آسیب زننده گذشته به زندگی، هدف بودن همسر، بیان احساسات خود نسبت به همسر، بیان خواسته های خود بدون کنایه به همسر، تصمیم گیری با توافق یکدیگر، توجه زوجین به وضعیت ظاهری خود در منزل، قدردانی از همسر و پذیرش اختلاف نظرها و حل کردن آنها از بایدهای زندگی زناشویی است که باید زوجین رعایت کنند.

کارگاه آموزش های بعد از ازدواج 961227 (10) کارگاه آموزش های بعد از ازدواج 961227 (8) کارگاه آموزش های بعد از ازدواج 961227 (5)

درباره نویسنده: modir

مشاهده تمامی پست های

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


- 7 = دو